Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

"Talk to me!“ - Evropský den jazyků 26. září

Evropsky den jazyku 2015

Nikdy nebylo k dispozici více příležitostí pracovat či studovat v jiných evropských zemích, avšak neznalost jazyka mnoha lidem brání v tom, aby je využili.

Evropa je bohatá na jazyky – existuje asi 225 původních evropských jazyků a dalšími jazyky hovoří v Evropě občané pocházející z jiných kontinentů. Učení se jazykům je přínosné pro mladé lidi i pro starší – nikdy nejste příliš staří na to, abyste se mohli učit jazyk a využívat možnosti, které vám to otevírá. I když budete znát jen pár slov jazyka země, do které cestujete (třeba na dovolenou), můžete se díky tomu seznámit s novými přáteli a poznat nové lidi.

Učení se jazykům jiných lidí je cestou, která nám napomáhá vzájemně si lépe porozumět a překonávat kulturní rozdíly.

Jak to vše začalo?

Před 14 lety zorganizovala Rada Evropy společně s Evropskou unií poprvé Evropský den jazyků (EDJ). Do akcí v rámci něj se úspěšně zapojily miliony lidí v celkem 45 zemích. Tématem jednotlivých aktivit byla oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a propagace učení se cizím jazykům.

Jelikož byl první ročník v roce 2001 tak úspěšný, vyhlásila Rada Evropy, že se Evropský den jazyků bude od té doby slavit každoročně 26. září. Mezi hlavní cíle Evropského dne jazyků patří:

  • Upozornit veřejnost na význam učení se cizím jazykům a znalosti rozmanitých jazyků s cílem zvýšit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění;
  • Propagovat bohatou jazykovou a kulturní rozmanitost Evropy, která se musí zachovat a o niž je nutné pečovat;
  • Podporovat celoživotní učení jazyků ve škole i mimo ni, ať již pro studijní účely, zaměstnání, mobilitu či jen pro radost nebo pro výměnné pobyty.

Co se bude dít?

V týdnech před a po 26. září se pořádá celá řada akcí, ať už to jsou aktivity a hry pro děti a s dětmi, televizní a rozhlasové programy, hodiny výuky jazyků či konference. Kromě stovek akcí po Evropě se zapojila dokonce i Kanada nebo Japonsko. Na stránkách EDJ můžete dokonce hlasovat za tu nejzajímavější a nejvíce inovativní akci.

Mnoho zajímavých informací a online aktivit najdete také přímo na oficiální stránce EDJ. Můžete třeba zkusit české i jinojazyčné jazykolamy, porovnat nejdelší slova z různých jazyků, nebo si zahrát pexeso s azbukou, udělat jazykový kvíz či se ve hře naučit jména evropských států v mezinárodním znakovém jazyce.

Reklama:

Začněte i vy čím dřív s výukou cizího jazyka. Při výběru jazykové školy vám pomůže jazykový portál Jazykovky.cz. Naleznete zde množství konkrétních kurzů - vyfiltrovat si můžete například kurzy angličtiny Praha, kurzy angličtiny Brnokurzy němčiny, nebo i méně časté jazyky jako japonština nebo hebrejština. Velmi dobrou přidanou hodnotou portálu jsou autentické zkušenosti studentů s jazykovými školami nebo hodnocení konkrétních lektorů a výběr jejich kurzů, třeba lektoři angličtiny Praha.



Převzato z Jazyky.com


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook