Au-pair v Londýně a její možnosti
Od července 2006 do ledna 2007 jsem měla možnost poznat směr, jakým se život ubírá v Londýně. Chtěla bych se s vámi podělit o některé své zkušenosti a doufám, že můj článek alespoň v něčem pomůže.
Jak to začalo
Po ukončení střední školy jsem si řekla, že než jít na vysokou, tak raději budu rok na jazykové škole a pak odjedu do zahraničí. Přestože to plánovala spousta přátel, nakonec jsem odjela jediná. Protože jsem neměla s prací au-pair zkušenosti, které většina rodin požaduje, rozhodla jsem se, že si nebudu vybírat, a vzala jsem první nabídku, která se mi naskytla.
Kamarádka jedna mé známé tou dobou odjížděla z ročního pobytu u rodiny a já jsem dostala skvělou příležitost jí vystřídat. Neplatila jsem proto žádné poplatky agentuře, zato jsem ale byla zcela odkázaná pouze na informace, které mi poskytla ona slečna a sama rodina, se kterou jsem si před příjezdem vyměňovala e-maily a několikrát mi telefonovali. Pohovory proběhly ke spokojenosti obou stran, i když jsem nervozitou do telefonu hrozně koktala a dělalo mi veliké problémy rozumět anglickému přízvuku po telefonu.
Příprava na cestu
Vůbec jsem nevěděla, co vše je před cestou potřeba zařídit a tak jsem několik dní chodila po úřadech a ptala se, co dělat. Nakonec to nebylo nic složitého. Dočasně jsem se odhlásila od pojišťovny a uzavřela pojištění do zahraničí. Do té doby jsem nevěděla, že v Anglii mají jiné zásuvky než u nás, tak jsem si pro jistotu koupila adaptér, který je možné zakoupit i přímo v Londýně. Na cestu jsem se vybavila základními léky, spoustou kosmetiky a hygienickými potřebami a i když věci jako tělové mléko tam nestojí moc, za hygienické potřeby jsem byla velmi ráda.
Rozměnila jsem si asi 100 liber, což mi na první týden bez problémů vystačilo. Pak už jen stačilo zakoupit jízdenku a mohla jsem i se svými napěchovanými zavazadly odjet. Výhoda jízdy autobusem spočívala v tom, že nebyla omezená váha zavazadel. Cestu zpátky jsem absolvovala letadlem, tak jsem tam pak musela spoustu ne až tak důležitých věcí nechat. Litovala jsem proto, že jsem si z Čech přivezla tolik věcí. Londýn je totiž snem pro všechny, co rádi nakupují a dá se tam za skvělé ceny pořídit značkové oblečení.
Co mě čekalo u rodiny
Po vystoupení z autobusu na mě čekalo taxi, které mě dovezlo přímo k rodině. Samozřejmě ho hradila rodina. Po příjezdu to bylo hodně těžké, přestože všichni byli milí. Jakou au-pair jsem měla vlastní pokoj a stravu zajištěnou u rodiny. Co mě velice zklamalo však byla velikost pokoje. Vešla se do něj pouze postel s skříň. I když v něm byla slibovaná televize, šlo na ní chytit pouze dva kanály a to jen ve velice špatné kvalitě.
V Anglii je jako hlavní jídlo dne večeře. Rodina často večeřela i po osmé hodině večer, takže jsem se rozhodla obědvat sama a k večeři si vzít jen něco malého. Později se tohle rozhodnutí ukázalo jako chyba, protože matce z rodiny vadilo, když jsem si tam něco vařila, zatímco ona pracovala doma se zákazníky. Vařila jsem si proto především těstoviny, které jsou časově nenáročné a nevydávají vůni. Doporučuji jíst s rodinou, protože se s nimi při hovorech u večeře můžete dost sblížit.
Já jsem tak ve své rodině fungovala opravdu čistě jako pracovník, ale pravděpodobně to bylo i tím, že děti už byly odrostlé a mě tak měli jen na úklid. Své povinnosti jsem obdržela napsané na třech stránkách ihned po příjezdu.
Život v Londýně
Na tom být au-pair v Londýně bylo úžasné především to, že se to tam jen hemží Čechy, Slováky a Poláky. Od své rodiny jsem dostala kontakt na některé au-pair jejich přátel a i přes svou stydlivost jsem psala úplně neznámým lidem a chodila s nimi ven. Také za pomoci nočního života jsem pak znala čím dál víc lidí a našla mezi nimi dobré přátele. Dají se tam najít české hospody a funguje tam jakási česká „komunita“ .
Na stránkách www.pohyby.co.uk se dá dočíst o spoustě praktických věcech o práci a pobytu v Anglii a zároveň jsou tam informace o pravidelně pořádaných akcích, kde se člověk má možnost seznámit se spoustou Čechů.
Podivnůstky
Byla jsem au-pair v dle mého soudu typické anglické rodině a dělala jsem uklízečku pro spoustu dalších rodin. Všimla jsem si některých opakujících se věcí, které mi nepřišly jako cizinci úplně samozřejmé. Co nemůžu pochopit je, že spousta rodin myje okna třeba každý týden, ale jen zevnitř. V jedné z rodin mi po vytření podlahy bylo oznámeno, ze podlaha je mokrá a musím ji vytřít ještě jednou hadrem do sucha.
U rodiny jedné mé kamarádky se zase chodilo po bytě v botách. Bylo mi vysvětleno, ze pokud si někdo v dome sundá boty, značí to, že tam zůstane déle. Především ve starších domech mají často zvlášť kohoutek na studenou a horkou vodu, což mi nepřijde příliš praktické.
Zkušenosti z barů a diskoték
V Londýně je úžasné, že s vámi hned všichni komunikují, ptají se, odkud jste a jsou velice přátelští. Co mi trochu vadilo bylo, že většina hospod zavírá kolem 23 hodiny a diskotéky tak ve 2:00. Samozřejmě je spousta výjimek. Pak si ale musíte dávat pozor, kam jdete, protože to může být i nebezpečné, když se kolem vás začne motat skupina mladíků a nechtějí pochopit, že vy se s nimi bavit nechcete.
Do některých klubů je vstup až od 21 let a do jiných zase není možné jít bez společenské obuvi, což platí i pro chlapce. Většinou se vyplatí jít do takových klubů kolem osmé hodiny, protože je pak zlevněné vstupné, případně vstup zcela zdarma. Alkohol tam není zrovna nejlevnější a příliš nedoporučuji dávat si míchané nápoje, ve kterých je často samý led a alkohol téměř není cítit.
Studium angličtiny
V Londýně a jeho okolí je spousta možností studia jazyka. Já jsem navštěvovala dvakrát týdně školu ve Wattfordu, kde jsem nejprve musela podstoupit rozřazovací test. Školu mi pomohla najít rodina, která mi také umožnila se tam v případě nutnosti dostavit i v „pracovní době“. Pokud chodíte do školy, máte o místo víc, kde je možné poznat nové přátele a zároveň se něco naučit. Po půl ročním studiu jsem obdržela od školy zdarma certifikát platný po celé Evropě.
Praktické informace
Jen bych chtěla upozornit, aby opravdu nikdo nepodceňoval opačný směr jízdy, který v UK mají. Mě tam i přesto, že jsem se vždy rozhlížela několikrát, málem srazilo auto. Taky nezapomeňte mávnout na autobus, aby vám zastavil. Spousta cizinců to neví a tak kolem nich jen jezdily autobusy a oni se zlobili, že nestaví.
Finance
Rodina mi platila zhruba 50 liber na týden, což je velmi málo a nebýt toho, že jsem si tam přivydělávala úklidy v jiných rodinách, opravdu bych měla problém nějak vyjít. Spousta anglických rodin však platí někoho, kdo jim alespoň jednou týdně provede generální úklid v domě či bytě, tak je tam spousta možností přivýdělku. Nejnižší plat bývá 6 liber na hodinu a úklid vám většinou zabere 2-3 hodiny.
Jiné rodiny zas jen potřebují jednou za čas někoho na babysitting. Je však dobré se zeptat hostitelské rodiny, zda jim tento způsob vašeho přivýdělku nevadí.
Hodně tam stojí doprava, proto se hned zezačátku vyplatí koupit si slevovou dobíjecí Oyster kartu, kterou dostanete za menší a navíc vratný poplatek na každé stanici metra. Stačí jen vyplnit požadovaný formulář.
Přínosy a ztráty
Kromě nezanedbatelného zlepšení v angličtině, jsem se naučila, jak se o sebe postarat v situacích, o kterých by mě nikdy ani nenapadlo, že se do nich mohu dostat. Byla jsem zpočátku nucena vše řešit s malou znalostí angličtiny a už bych se nebála takhle znovu někam vypravit. Poznala jsem spoustu nových lidí, pár nových přátel a samozřejmě Londýn.
Během doby, co jsem byla pryč, jsem ztratila spoustu přátel, ale za to si o to víc vážím těch, kteří mi zůstali. Vím, co to je, opravdu se cítit sama a na dně, bez nikoho s kým bych si mohla promluvit. Všechno se podřizuje více či méně rodině, se kterou žijete. Pokud se vám něco nelíbí, většinou to nemůžete říct, protože to je nejen váš zaměstnavatel, ale navíc s těmi lidmi žijete.
Jíte jídlo, co oni kupují, a i když třeba koupí něco jen kvůli vám, stejně to pravděpodobně nebude stejné, jako když jíte doma. Pokud se v rodině vyskytují hádky, trpíte tím i vy, protože není nic nepříjemnějšího, než to poslouchat. Na prvním místě jsou oni a pak až vy (i když záleží i na rodině). A to ať už se to týká toho, kdo půjde první do koupelny, nebo co budete poslouchat za hudbu, pokud nemáte dostatečně izolovaný pokoj. Je dobré s takovými věcmi předem počítat, i když je to ta horší varianta.
Přese všechno jsem moc ráda, že jsem odjela a myslím, že je to životní zkušenost, po které se ze mě stal lepší člověk. Jsem mnohem víc samostatná, sebevědomá i mnohem otevřenější.
Galerie
London Eye
Karneval v Londýně
London Bridge
Karneval v Londýně
Autorka: Kateřina Platzerová
Sdílet tento článek
Byl pro Vás článek užitečný?
Diskuze k článku
Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?Pracovala jsem jako au-pairka nekolikrat, v Anglii a Francii,a i kdyz jsem si rekla, ze do toho uz nikdy nepujdu...jsem v tom zas. Tentokrat jsem na severu Anglie a rodinu jsem si hledala opravdu peclive. Vzdy jsem si rodiny hledala sama, ne s pomoci agentur a tak je tomu i ted.Myslim, ze Katcin clanek je dost pravdivy,ale mohla klidne pritvrdit :o)Tahle prace je proste o prioritach...Zasadne si tedy vybiram rodiny bohate a nejlepe s 1 ditetem.Je silene moc a moc veci, ktere jsou tu divne,jine..to jaci jsou anglani prasata,myslim vime vsichni,stravuji se naprosto silene,proto jsem se naucila pozdni vecere odmitat a to, co si uvnitr mysli o ceskych au pair myslim citime vsechny. A jsme zase u toho, tedy priorita..mam ted prioritu skolu,proto par veci zkousnu,ale fakt jen par.Jinak jsem se naucila byt osobnosti,byt hrda na to ze jsem z CR,nepodleham jejich zvykum a nedelam nic,co nechci.Rodina je vzdy zpocatku v soku,fajn,muzeme si o tom promluvit,ale po 2 tydnech vas zacnou respektovat,jako cloveka,coz je to nejdulezitejsi....Proto vam vsem chci rict, neztracejte svou hrdost!Naucte se mluvit o tom co potrebujete a co se vam nelibi, a kdyz je rodina silena, odejdete!Prace au pair neni co byvala,nevracime se do stredoveku, dnes je to jen a jen o jazyce a o prosazeni se v zivote!Nedelejme jim otroky!Preji vsem stesti a energii bojovat..........Hezky den! Tereza.
můžeme si pokecat, když budeš chtít.. pa, kristýna.. taky se chystám..
P.S.: Mrkněte na můj blog: pandrhol.blog.cz
Jsem au-pair v Londýně a jsem kluk:)
P.P.S.: Není na té fotce s popiskem London Bridge spíše Tower Bridge? ;-)
Please, jak si se dostala? Thank you!
ako sa ti tam zatial paci? kde presne byvas?:)
mimochodom zvysne au-pairky, je tazke najst si nejaku bokovku pracu?
V listopadu ji chceme navštívit a už nyní jí bylo rodinou sděleno, že se s námi nesmí setkat nebo jen krátce, protože jí čeká ten víkend hlídání dětí, neboť oni mají údajně oslavu a lístky do divadla. Když se dcera jakkoliv ozve, tak jí je sděleno, že se buď ptá v nevhodnou chvíli a nebo, že ji klidně vymění za jinou "aupair". Je tam prvně a tak si nechce moc dovolovat.
Stojíme tedy s manželkou před rozhodnutím, zda neudělat pořádný kravál ve StudentAgency a případně soudně z nich nevymahat zaplacené peníze zpět, protože mi to vše připadá jen jako obchod s bílým masem. Ty rodiny by přeci měly být také prověřené a ne, že jen ze strany našich studentů se musí dokládat z jaké jsou rodiny, jak umí uklízet, jakou mají praxi a kolik dětí už hlídali. U každé takové rodiny by mělo být jasné kolik se u nich vystřídalo "aupair", jak dlouho tam vydržely a proč aupair odešly předčasně, než se původně zavázaly.
Jsme rozhodnuti řešit věc i v Londýně a to přes zastupitelský úřad a místní policii. Je to jen sprosté zneužívání studentů v rámci tzv. kulturně výměnných pobytů, kdy jsou zaměstnáváni po celý týden min. 10 hodin denně a to za pakatel, za který by jim to nikdo z místních nedělal. Zneužívají toho, že se k nim hrnou ve snaze zdokonalit se v AJ mladá nezkušená děvčata, ze kterých si tam dělají otroky. Že si mohou vybírat, protože nabídka přerůstá poptávku.
Omlouvám se, ale musel jsem to sem napsat. Zároveň vyzývám všechny takto zneužité k založení databáze, která by sloužila pro další nové nezkušené zájemce o práci aupair v Anglii, či jiném státě Evropy či USA.
Bohužel existují rodiny, které zneužívají toho, že se au-pairky nechtějí bránit a ozvat se. Sama s tím mám osobní zkušenost, protože jsem z takové rodiny odešla a dodnes si myslím, že to bylo výborné rozhodnutí. Doufám, že vaše dcera bude mít s novou rodinou víc štěstí.
dcera se s rodinou vrátila z Francie zpět do Londýna. V telefonu nám v pláči povyprávěla co zažila. Na jejich letním sídle ve Francii (dům s bazénem uprostřed pustiny, kde kolem do 10 km není živáčka, jen pole) se musela starat o dvě rodiny s dětmi (celkem 5 dětí), uklízet po nich, mýt nádobí, podělané záchody, podlahy, prostě celkový servis 24 hod. denně. Protože dům pronajímají, tak prodělala i závěrečný úklid. Od úklidu má zkrvavené ruce s živou tkání, protože oni nepoužívají běžné mycí prostředky, ale ocet. Prý kvůli domovnímu septiku a tomu, že ocet je dobrou dezinfekcí. Co dokáže ocet s lidskou tkání si dokážete představit. Podlahy na kolenou, dlaždičky v kuchyni 2x, protože ještě něco údajně zbylo mezi spárami. V závěru jí bylo vytknuto, že zapoměla na nějaký výklenek. V potu tváře kritická sprcha.
Do Londýna přijeli v sobotu s haldou prádla, včetně povlečení ze všech postelí z pokojů, které v tom domu byly. Na dotaz, zda po vyprání, usušení a vyžehlení toho prádla může jít na chvilku ven, se strhla vlna hněvu. Pani domácí, kterou prozatím nejmenuji, jí začala nadávat, co si to vůbec dovoluje, že takové otázky jí nemá vůbec co podávat. Že má plno práce a že nikam nepůjde. Bylo jí vysvětleno, že 6 hod. denně je pro babysyting, zbytek dne má pracovat, t.j. být neustále 24 hodin k dispozici. Dále jí bylo vysvětleno, že by měla být vděčná za to, že jí vzali do Francie a za to, že s nimi může bydlet v jednom domě, kde má svůj pokoj a v něm i televizi. Tím myslela tu prádelnu s pračkou, sušičkou a úklidovými potřebami, kterou dcera obývá, kde nejde ani otevřít okno. Notebook má svůj z domova, obědy si hradí z peněz, které si u té rodiny vydělá. Patrně si myslí, že my tady žijeme v jeskyni a musíme být vděčni, že jsme se díky nim dostali na světlo boží. Začaly jí být v dalším hulvátským způsobem vytýkány různé nedostatky, jako že někde při úklidu přehlédla nějaké drobečky v šuplíku nebo, že jindy nevyluxovala dětský pokoj jak měla (vyluxujte dokonale pokoj, když vám tam obratem vběhnou 3 děti). Nakonec jí bylo sděleno, že když se jí to nelíbí, že může klidně vypadnout a že ona zařídí, aby jí londýnská agentura deportovala zpět do Čech a nebo ať si sama do týdne zbalí své věci a vypadne. Ona, že si sežene jinou aupair a zajistí, aby si naše dcera už nikdy nikde v Anglii ani neškrtla. To všechno kvůli tomu, že si dovolila se zeptat, zda po úklidu může jít ven. A abych nezapoměl, bylo jí opět vytknuto, že si nemá co dovolovat zvát do Londýna své rodiče a bydlet s nimi o víkendu v hotelu, že má dost své práce a o víkendu má pracovat.
No a tak si dcera balí své věci a v pondělí jede domů. To, co si tam zažila fakt nemá zapotřebí. Chtěla tam být rok, dva měsíce stačily. A to není rozmazlená. Musela se o sebe starat 5 let v rámci vysokoškolského studia.
Ve středu navštívíme StudentAgency a budeme to řešit. Jinak dceři propadá zaplacené studium angličtiny, na které jí prozatím za ty dva měsíce pustili jen 2x, nám propadají zaplacené letenky na listopadovou návštěvu dcery a dceři propadají letenky, které jsme jí zaplatili, aby se v prosinci dostala na vánoce domů. Stálo nám to všechno vůbec za to? A to tam chtěla být dcera celý rok! Jen proto, aby se naučila anglicky. Uběhly dva měsíce a ona neměla možnost se jí vůbec začít učit.
Kladu si otázku, jak je možné, aby takový systém zneužívání našich studentů vůbec fungoval!!!
Jak je možné, že:
a) StudentAgency nijak nekomunikuje se studenty, které takto někam vyšle a nezjišťuje jak je s nimi zacházeno a zda podmínky, do kterých se dostaly jsou vyhovující,
b) jak je možné, že pobyt studentů na území Anglie nemonitoruje místní agentura? Proč nikdo nenavštíví rodinu, do které se student dostane, neprověří podmínky v jakých se student nachází, jak je s ním nakládáno a zda jsou dodržovány alespoň základní pracovně právní podmínky, především pracovní doba?
c) jak je možné, že se o zneužívání studentů nezajímá cizinecká policie, úřad práce v Anglii,
d) jak je možné, že se do databáze StudentAgency dostane rodina s takovými sklony? To si na takovou rodinu ještě nikdo nikdy nestěžoval? To nikdo neprověřoval kolik už měli k dispozici studentů a kolik jich předčasně tuto rodinu opustilo a z jakých důvodů? Mimochodem dcera se setkala v Londýně se studentkou také z Čech, která je na tom úplně stejně. Stejné zacházení, stejné výhrůžky. Patrně v domnění, že výhrůžkami, urážením dosáhnete pokory daného jedince, který pak jen tančí, jak vy pískáte. Není tedy jediná, kdo takové podmínky v Anglii prožívá.
Dále si kladu otázku, proč se anglické rodiny k našim studentům vůbec takto chovají? Proč jsou pro ně jen kusem hadru? Podle nich asi všichni žijeme někde ve východním bloku v jeskyních! Napadá mne, zda to není dáno vlastním systémem. Aby se dcera, která má vystudované gymnásium a vysokou školu, dostala vůbec do databáze StudentAgency, tak musela předložit výpis z rejstříku trestů, doložit i fotografiemi kolik toho už v životě kde uklidila a kolik dětí už hlídala. Světe div se, příslušná agentura to i telefonicky prověřovala. Řekněme si na rovinu, který mladý člověk v České republice se živí úklidem po hotelích, rodinách apod. Který mladý člověk v České republice pracuje po rodinách jako aupair? Žádný, protože studuje a rodiče se o něho starají. Nemá žádnou praxi a do Anglie odchází nezkušený, vyplašený, od svých rodičů, ve snaze naučit se jazyk a samozřejmě za to všechno odvést i nějakou tu práci. A pokud někde takovou činnost vykonával, tak jen minimálně, v rámci své rodiny nebo příbuzných. V Anglii si pak nutně díky těmto referencím musejí myslet, že ti co tam přicházejí jsou jen nuzáci, nezaměstnaní, kteří se musí živit touto podřadnou prací, aby si vydělali na chleba. Všichni kdo tam takto přicházejí jim musejí být vděčni, že je vytrhli z té bídy a že u nich mohou bydlet pod jejich střechou, jíst jejich jídlo a koukat se na jejich televizi. Vděčni za to, že po nich mohou umývat pokálené záchody a plazit se jim u nohou s octem napuštěným hadrem v rukou. Je to nechutné a člověk se diví, že to vůbec existuje. To jsou ty kulturně výměnné pobyty v Anglii pro studenty? Takto to má fungovat?
Když dcera odlétala do Anglie, tak jsme si přáli, aby rodina, ke které jede byla normální, přátelská. Věděli jsme, že existuje mnoho případů, kdy to tak nedopadlo. Bohužel i my jsme narazili na špatnou zkušenost. Proto bych byl rád, když to nedokáže StudentAgency, aby se vytvořila databáze závadových rodin, kterých by se měly naše děti, prostě všichni studenti, kteří takto vyrazí na zkušenou, vyvarovat. Děkuji.
Vaší dcery je mi líto, protože sama mám za sebou au pair pobyt, který byl skvělý. Nechápu ale, proč to dcera tak dlouho snášela. Ani vaše požadavky mi nejsou moc jasné. Není běžné, aby se agentury samy hlásily a ptaly se "jaké to tam je". Na aupair pobyt ale přece jede dospělá osoba, která v případě tak strašných podmínek může zvednout telefon a sama do student agency zavolat. NAšli by jí jinou rodinu, a tak by jí nepropadly peníze za jazykovku a Vám letenky - mohla v Anglii klidně zůstat.
Vyrážím 1.května, tak jestli se tam někdo vyskytnete a budete chtít pokecat česky, tak jsem jen pro:)
víc na mishatrip.blogspot.com
Míša :)
U mě je tedy vše v pořádku...
Prosím, mohla bys mi poradit jak to máš zařtízený s pojištěním? Agentury jsem se ptala, ale zatím mi mailem neodpověděla, tak by mě to zajímalo. A ten účet máš v ČR, nebo tam? Já bych potřebovala nějakou variantu, kde bych si ukládala já peníze a převáděla je domu, a pritom neplatila příliš za převody. Slyšela jsem, že jsou za to poplatky až kolem 20 liber. Díky za odpověď, když tak mužeš na mail:
mám dotaz, odjíždím také jako au-pair s tím, že bych měl v místě pobytu studovat jazykovou školu. Na stránkách agentury psali, že se cena takové školy pohybuje okolo 200 liber. Nevíte, zda-li se tato částka musí platit najednou, nebo nějak rozdělit? Je to dost peněz na jednou, tak nevím, zda-li si tolik povezu.
Předem díky
www.facebook.com/vas…
není tady někdo ze severeního Londýna (Barnet,Whetsone a okolí).Jsem tu necelý týden a nikoho tu neznám. Ráda bych našla faln lidi s kterými bych si zašla ven nebo se večer pobavit (ebudulka@gmail.com).
Eva
www.facebook.com/pag…
Diky a drzim vsem palce, at se dari.
Jana
Mam bphuzel podobne zkusenosti jako Vy vsichni. Jsem od1.6.2011 v Readingu. Pokud se nekdo nachazite zde nebo v blizkosti, budu rada, kdyz me budete kontaktovat na mailu .
Mejte se krasne a drzim palce.
Jana
Já zase od nového roku chci jet dělat au pair do USA, tak bych ti pak mohla dohodit mojí rodinu, kdybys chtěla. Jsou celkem v pohodě, mám hodně volna. Mají 3 děti. 9 Oliver, tan už je více méně samostatnej, 6 Ben, s tím si občas zahraju fotbal, nebo šachy a 5 Emily, ta je skvělá, hodně mi pomáhá s angličtinou a je to fakt takovej andílek. :)
Spokojená tedy nejsem.. ani trochu. Jsou sice v rámci možností milí atd. ale chovají se ke mě opravdu jen jako ke služce.. jela jsem sem s tím, že se chci naučit anglicky a z toho asi nebude nic, protože mi rodina platí 70 liber na týden a škola je děsivě drahá. ¨
Nejvíce mě naštvala informace, že budu pracovat i v sobotu a to zadarmo. To by se jeden pos...!!! Už koukám po jiné rodině, tak to snad dobře dopadne.
Kdyby měl někdo zájem o pokec, tak můj e-mail je Papa.
prosím neplánujete někdo odjet jako au pair, nebo home assistant do Anglie? Chci jet na půl roku, ale když je s vámi nějaká zpřízněná duše, vždy je to lepší. :-)
Proto jsem se chtěla domluvit, jestli by do toho nešel někdo se mnou. Buď přes student agency, nebo si najít rodinu přes aupair-world.net. Anglicky jsem na tom tak středně, ne že bych nějak válela, to ne, ale na dovolené se vždy domluvím. Jsem na středně pokročilé úrovni, zhruba, pokud si moc nefandím :-) prosím ozvěte se mi někdo. klidně i na mail: díííky za všechny mailiky, pa Niki
Kdyžtak písněte
rada bych se tu s vami podelila po dvou rokach o me zkusenosti. Psala jsem sem, kdyz jsem zacinala jako aupairka u jedne rodiny se tremi detmi a vse prvni dva tydny vypadalo skvele. Pak zacli prichazet problemy...rozmazleny deti se nedali udrzet pod kontrolou a uchylnej tatik mi lezl v noci do pokoje opilej a neustale si stezoval na svoji manzelku...no proste blazinec...navic jsem dam delala hroznou sluzku, ale rekneme si to na rovinu o tom prace aupairek je. Navic to bydleni s rodinou...jsem mela vic zakazu nez u mych rodicu :] a vecerku do dvanacti...Nakonec po mesici a pul jsem to vzdala. Nasla jsem si bydleni a normalni praci. Normalni mesicni plat je tu kolem 1000 liber, s ceho se da krasne vyzit a jeste neco usetrit, nasla jsem si tu spoustu kamaradu a pritele a jsem tu moc spokojena. Anglictina se mi hodne zlepsila a citim se tu fajn, mam tu svoji volnost. Od zari si zacinam delat kurs na sestricku u zubare a nevim jestli se mi jeste nekdy bude chtit vracet domu. A nic z toho bych nemela, kdybych zustala u rodiny a trapila se jako aupairka. Takze moje rada? Nasetrete si cca 30 000 Kc, to na prvni mesic na rozjezd staci, najdete si bydleni. Ja traba ziju na sharehousu pres bohemia world, coz je slovenska agentura a platim 270 na mesic. A nebojte v Londyne praci najde kazdy i s minimalni anglictinou. ;)
blondvlasmapaapas.cz…
blondvlasmapaapas.cz…