Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Dobrovolnictví

Dobrovolnické pobyty v zahraničí nabízejí širokou škálu činností a umožňují poznat země z jiného úhlu pohledu. Zprostředkování dobrovolnických pobytů nabízejí různé neziskové organizace. Pobyty mohou být krátkodobé v době od dvou týdnů (ty se většinou nazývají workcampy), střednědobé nebo dlouhodobé.

Dobrovolníci za svou práci buď nejsou placeni vůbec, nebo dostávají kapesné, které jim má pokrýt část osobních nákladů. Ve většině případů je jim zajištěna strava a ubytování.

Některé dobrovolnické pobyty mohou být finančně hodně náročné, protože kromě cestovních nákladů, pojištění a osobních výdajů musí dobrovolník zaplatit i poplatek vysílající i přijímající organizaci. Odjet na dobrovolnický pobyt je možné přes českou i zahraniční organizaci, při jejím výběru je ale důležité zjistit dopředu, nakolik je důvěryhodná a jakým způsobem dobrovolnické pobyty zařizuje.

V České republice zajišťuje dobrovolnické pobyty v zahraničí například Sdružení INEX-SDA, studentská organizace AIESEC, Sdružení Duha a další. Další možností, jak se zúčastnit dobrovolnického projektu v zahraničí poskytuje Evropská dobrovolná služba, která je financována Evropskou unií a pro účastníky je bezplatná.

Workcampy

Workcampy jsou krátkodobé (nejčastěji dva až tři týdny) projekty s různorodým zaměřením, které se konají v cizích zemích. Účastníci se během svého pobytu věnují vybrané činnosti (například rekonstrukce objektu, péče o postižené lidi), za což je jim poskytována strava a ubytování. Sami si hradí dopravu, pojištění a kapesné a zaplatí také účastnický poplatek organizaci, která jim workcamp zprostředkovává. Dobrovolník většinou pracuje 5-6 hodin denně a přijímací organizace jim často zajišťuje i aktivity pro volný čas, při kterých poznají okolí místa, ve kterém pracují.

Zkušenosti s prací dobrovolníka si můžete přečíst v článku Evropská dobrovolná služba – Dobrovolný sociální rok v Německu.

Zajímavé odkazy:


Sdílet tento článek

Další články k tématu

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook