Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Studium na střední škole v USA? Jen ty nejlepší zkušenosti a zároveň splněný sen.



Jaké to bude studovat na střední škole v USA? Co mě čeká? Na co se mám připravit? Všechny tyhle pocity jsem měla, když jsem se v sedmnácti letech rozhodla vydat na druhou stranu oceánu, za svým snem, za studiem střední školy ve Spojených státech. Ano, už od dětství jsem v sobě měla cestovatelského ducha a smysl pro dobrodružství, ale bez agentury STUDYLINE by všechno bylo mnohem těžší.

Rodina mě podpořila finančně, agentura STUDYLINE pak zařídila všechny potřebné dokumenty, které bylo nutné pro půlroční středoškolský pobyt vyřídit.

Mimochodem, zařizovat si studium v zahraničí není jednoduché. Než člověk vycestuje, musí úspěšně složit jazykový test, zvládnout krátký rozhovor, a dokázat tak, že porozumí a domluví se. Pak musí vyplnit obsáhlou přihlášku do programu, absolvovat zdravotní prohlídku a zažádat na ambasádě o vízum.

Agentura pak všechny podklady pošle do Států a ve spolupráci s partnerskou organizací přímo na místě zajistí bydlení v hostitelské rodině, koordinátora a další zdánlivé drobnosti. A pak? Pak už se člověk může začít těšit na den D.

Přes Londýn až do Iowy

Moje dobrodružství začalo v srpnu. Po mezipřistání v Londýně následoval let do Chicaga a pak cesta do Waterloo v Iowě. Přiznávám, že tenhle stát nebyl původně mojí vysněnou destinací, ale zpětně bych neměnila. Rovné cesty, nekonečná pole s kukuřicí a sójou a mezi nimi krásné farmy. A v jedné z nich žila i moje hostitelská rodina, která mě brala jako vlastní dceru.

Měla jsem americké rodiče Vikki a Erica a tři sourozence. Starší Tyler a Holly studovali na univerzitě a domů jezdili jen na víkend, ale nejmladší Mady byla v předposledním ročníku na střední. Měly jsme společný pokoj i společné cesty do školy i ze školy, v jídelně jsme se scházely na oběd, po škole jsme trénovaly s týmem roztleskávaček, a pak třeba vyrážely na nákupy. Vlastně není divu, že se z nás rychle staly nejlepší kamarádky.

Rozuměla jsem si i se zbytkem rodiny. Jezdili jsme na společné výlety, společně sledovali filmy, chodili na návštěvy i posedět do místních restaurací. Ostatně, ochutnávání všech amerických delikates přispělo k tomu, že jsem, jak rádi říkají Američané, najednou byla o deset kilogramů větší.



Střední škola v USA mě bavila

Ve Státech jsem chodila do malé střední školy s dvěma sty studenty. Povinné předměty jsem měla jen dva – angličtinu a americkou historii. Zbylé předměty jsem si mohla vybrat podle svého uvážení. Nakonec jsem vsadila na španělštinu, matematiku, sborový zpěv a… vývoj dítěte.

O co šlo? Náplní předmětu byly především besedy s matkami malých dětí a pak také čtyřiadvacetihodinová, a pořádně náročná, péče o elektronické miminko. A pozor, na střední škole ve Spojených státech jsem dokonce patřila mezi premianty třídy v matematice. Navíc jsem zjistila, že matematika vlastně nemusí být žádná nuda.



Co je na amerických středních školách jinak

Čím se liší české střední školy od těch amerických? Třeba tím, že se člověk může zapojit do kroužků, které se konají po vyučování. Ať už je to basketbal, volejbal, divadelní kroužek nebo účinkování v hudební skupině. Já jsem se, i kvůli tomu, že jsem se několik let věnovala mažoretkám, přidala k roztleskávačkám, které každý týden podporovaly školní fotbalový tým.



Výlet do New Yorku? Další splněný sen

Během studijního pobytu v Americe jsem díky partnerské společnosti, se kterou spolupracovala agentura STUDYLINE, vyrazila i na výlet do New Yorku. Během šesti dnů jsem poznala nejen město, ale i dalších 80 studentů z celého světa, vystoupala jsem do posledního patra Empire State Building, prošla se Central Parkem a navštívila místní slavná muzea rozesetá na takzvané Muzejní míli. Společně s ostatními jsme vyrazili i lodí k soše Svobody nebo na vlastní oči viděli rozsvěcení vánočního stromku před Rockefellerovým centrem. Prostě pohádka a splněný sen.

Studium na střední škole v zahraničí? Doporučuji!

Přemýšlíte o cestě za studiem a za poznáním jiné kultury? Neváhejte. Rok na střední škole v zahraničí je skvělá zkušenost. Poznáte nové lidi, zvyky a tradice, zlepšíte se v angličtině, osamostatníte se.

A organizace pobytu se nebojte. Se vším vám pomůže agentura, která s vámi bude v kontaktu po celou dobu pobytu. Mně nejen na začátku opravdu pomohli lidé z agentury Studyline, kteří jsou profíci na svém místě.

Já vám přeji, ať si studium na střední škole třeba ve Spojených státech užijete tak, jako já. A ať po návratu svoje zkušenosti maximálně zúročíte. Hodně štěstí!

Helena Holanová


Pohled z 86. patra Empire State Building.

Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Další články k tématu

Studium v zahraničí

Nazkušenou.cz on Facebook