Chci si nechat zařídit studium v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur a škol zajišťujících studium v zahraničí Anglie, Austrálie, Irsko, USA Německo, Velká Británie, EU, Kanada
více informací»

Chci přímo kontaktovat zahraniční jazykové školy

Seznam spolehlivých zahraničních jazykových škol. Angličtina, němčina, francouzština, ruština, španělština…
více informací»

Chci si nechat zařídit práci v zahraničí

Seznam našich spolehlivých agentur zajišťujících práci v zahraničí - krátké pracovní pobyty i zaměstnání, au-pair, letní tábory, práce na farmách…
více informací»

Vládní stipendium Fulbrightovy komise

Talentovaní čeští studenti a absolventi vysokých škol s alespoň bakalářským titulem mohou absolvovat studijní nebo výzkumný pobyt v USA díky vládnímu stipendijnímu programu Komise J. Williama Fulbrighta. Podmínkou je podat do 1. září přihlášku a další požadované dokumenty a uspět v navazujícím výběrovém řízení.

Fulbrightovo stipendium

Stipendium se uděluje na jeden školní rok a pokrývá školné až do výše 18 tisíc dolarů, životní náklady, zdravotní pojištění i zpáteční letenku.

„Kromě velkorysých finančních podmínek je další výhodou programu fakt, že vybraní studenti si mohou svobodně zvolit, na kterou americkou univerzitu se chtějí hlásit,“ dodává koordinátorka programu Andrea Semancová.

Cílem pobytu v USA může být absolvování celého studijního programu včetně získání titulu nebo pouze jednoroční hostování. Pro práci na na samostatném výzkumném projektu, např. dizertaci, je určena kategorie "visiting research student". V tomto případě musí již mít uchazeč pozvání americké vzdělávací instituce.

„Každý rok Fulbrightovým stipendiem podpoříme až patnáct studentů. Vzhledem k tomu, že obvykle obdržíme přibližně čtyřicet kvalitních přihlášek, má dobrý student značnou šanci na úspěch,“ říká ředitelka Fulbrightovy komise Hana Ripková.

Předpoklady k získání stipendia

Základním předpokladem k žádosti o stipendium je české občanství a trvalý pobyt na území ČR. Žadatelé rovněž musí mít k 1. září dokončený bakalářský program a výborné studijní nebo odborné výsledky. Kromě přihlášky a dalších dokumentů, jako jsou např. doporučení, je do uzávěrky nutné dodat také výpisy bodového skóre z amerických vstupních testů - jazykové zkoušky TOEFL iBT, případně také testu studijních předpokladů GRE.

Hlásit se mohou studenti a absolventi ve všech oborech s výjimkou klinické medicíny a MBA. Přednost mají uchazeči, kteří v USA ještě dlouhodobě nestudovali.

Veškeré další informace včetně přihlášky a podrobného popisu programu zájemci naleznou na webu Fulbrigtovy komise www.fulbright.cz v sekci Fulbrightova stipendia.

Fulbrightova komise

Komise J. Williama Fulbrighta byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi USA a naší republikou, především prostřednictvím česko-amerického Fulbrightova programu vládních stipendií. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Kontaktní osoba:

Andrea Semancová, koordinátorka programu
Telefon: 222 718 452
E-mail: semancova@fulbright.cz


Sdílet tento článek

Byl pro Vás článek užitečný?

  

Diskuze k článku

Chcete sledovat diskuzi ke článku e-mailem?
K článku zatím nejsou žádné komentáře. Chcete-li vložit komentář, klikněte na tlačítko Nový komentář.
 
Hledání v článcích

Hledejte například: Austrálie, studium v Anglii, Au-pair, práce v Německu, (jméno agentury), Erasmus, brigáda...



oblibene

RSS Odebírat novinky přes RSS/XML

Nazkušenou.cz on Facebook